اشتباهات والدین در خواب کودک

اشتباهات والدین در خواب کودک

خیلی از اختلالات خواب کودک در نتیجه اشتباه های مادران و پدران آن ها به وجود می آیند. در این مقاله کوتاه سه مورد از اشتباه هایی که باعث بروز مشکلات خواب در کودک شما می شود به طور مختصر بیان شده است.

 

۱٫ زود دست کشیدن از تعلیم کودک

دکتر جودی میندل، روانشناس بالینی و مدیر کل مرکز خواب در بیمارستان کودکان فیلادلفیا می گوید: “زمانی که آموزش خواب کودک را شروع کردید، باید این کار را برای پنج تا هفت شب ادامه دهید تا مشکلات خواب کودک دفع شود.”

اغلب والدین انتظار دارند که کودک شان یک شبه عادت صحیح خواب را بیاموزند اما متوجه می وشوند که در شب دوم اوضاع بدتر شده است. بنابراین بعد از اینکه به کودک شان اجازه می دهند برای مدتی گریه کنند، تسلیم شده و او را کمک می کنند تا به خواب برود. با این کار کودک یاد می گیرد که او برای به دست آوردن نتیجه ای که می خواهد فقط نیاز دارد که کمی بیشتر گریه کند. این پاسخ نادرست فقط باعث می شود تا مشکل خواب کودک تان به یک مشکل همیشگی تبدیل شوند.

 

۲٫ ممانعت از خواب نیمروزی

شاید فکر کنید که ممانعت از خوابیدن کودک در طول روز احتمال راحت تر خوابیدن او را در شب افزایش می دهد. اما انجام این کار می تواند عاملی در بروز اختلالات خواب در کودک تان شود. آلانا مک گیل، مشاور سلامت خواب در کانادا می گوید: “خواب مساوی است با خواب، و کودکانی که در طول روز خواب بهتری دارند، شب ها نیز می توانند راحت تر به خواب بروند.”

اشتباهات والدین در خواب کودک

به عقیده خانم مک گیل، وجود فاصله زمانی طولانی بین خواب های کودک می تواند منجر به بی خوابی یا بدخوابی کودک شود. وی می افزاید: “زمانی که والدین زمان بیداری کودک شان را افزایش می دهند، در حقیقت کودک خود را بیش از حد خسته می کنید.”

 

۳٫ دیر بیدار نگه داشتن

اشتباهات والدین در خواب کودک

بسیاری از والدین ممکن است فکر کنند که خواب دیروقت شبانه باعث می شود کودک سریع تر به خواب برود و مدت طولانی تری بخوابد. درحالیکه این گونه نیست. دکتر میندل می گوید: “زمانی که کودکان بیش از حد خسته می شوند، بدخلق می شوند و به سختی می توانند بخوابند. بیدار نگه داشتن کودک فقط باعث می شود مشکلات خواب او بدتر شود. ”

درباره نویسنده

خواستن توانستن است

مقالات مرتبط

نگارش یک پاسخ

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *