بهترین جایگزین برای آجیل عید

بهترین جایگزین برای آجیل عید

بهترین جایگزین برای آجیل عید

قرار نیست به هر دری بزنیم تا آجیل گران قیمت شب عید را مثل هر سال بخریم بعد هم خیالمان راحت باشد که پذیرایی آبرومند و پر و پیمانی از مهمانان نوروزی داشته ایم.ما می توانیم با چند ترفند خوشمزه امسال هم از ایام عیدمان لذت ببریم.

ظرف میوه را دست کم نگیرید

ترکیب میوه های رنگارنگ علاوه بر اینکه زیبایی خاصی به میز شما می بخشند بهترین و سالم ترین ظرف خوراکی برای پذیرایی به حساب می آیند.شما می توانید به جای آجیل یا شیرینی های حاضری از یک ظرف میوه رنگارنگ،یک ظرف شیرینی خانگی،یک ظرف شکلات دست ساز و ترکیب خشکباری که ما به شما پیشنهاد میکنیم خود را برای مهمان نوازی آماده کنید.

آجیل گیاهی مخلوط

البته این آجیل تحت عنوان آجیل خارجی در بیشتر آجیل فروشی ها به فروش می رسد و امکان ندارد که رنگ و لعابشان توجه شما را جلب نکند. در واقع خاستگاه این نوع آجیل کشور مالزی است که مخلوطی از باقلای سبز، نوعی نخود سبز، نخودچی، سویا با روکش کاری و کراکر بسیار خوشمزه است.

غیر از ترکیب رنگ اشتها برانگیزش، خام بودن این آجیل نقطه قوت آن است.

خوشحال باشید که این آجیل به قدری حجیم و سبک است که ۱۰۰ گرم از آن بسیار بیشتر به نظر می آید و شما می توانید با خرید مقداری از این آجیل، حسابی مهمانان خود را خوشحال کنید.

مسقطی انجیر و گل محمدی

اگر دوستدار مسقطی هستید و نگران خوردن این خوراکی پر کالری و مضر هستید، خوشحال باشید که انواع جدیدی از مسقطی داخل بازار موجود هست مانند مسقطی انجیر. بیشتر شیرینی این مسقطی از انجیر گرفته شده و به دلیل همین طعمی شبیه به این میوه داشته است و شیرینی آن طبیعی تر از مسقطی های معمولی به حساب می آید. البته مسقطی گل محمدی هم با تکه های کوچک خوش عطر و رنگ گل محمدی پوشیده شده است.

خرما شکلاتی مغزدار جایگزین شیرینی و شکلات

این روزها همه به فکر دریافت کالری کمتر هستند و چایخورها سعی می کنند به جای قند از خرما، توت و … که شیرینی طبیعی دارند، استفاده کنند. از آنجا که شیرینی خرما طبیعی است، طعمی دلچسب دارد اما پذیرایی از مهمان با خرما در مراسم شادی ما ایرانی ها، آن هم مهمان نوروزی، چندان مرسوم نیست.

البته اگر دوست دارید امسال با خرما از مهمانان خود پذیرایی کنید و دنبال راهی برای شیک و زیبا جلوه دادنش هستید، بهتر است سری به قنادی محله تان بزنید و سراغ خرمایی مغزدار با روکش شکلات را بگیرید. این خرماها نه تنها ظاهر بسیار زیبایی دارند، بلکه طعم شان هم فوق العاده است و با خوردنشان ۳ نشان را می زنید

اگر مهمانان نوروزی شما زمان زیادی در منزل شما می مانند و شما نگران این هستید که حوصله آن ها سر نرود می توانید با مقداری تخمه آفتابگردان از آن ها پذیرایی کنید.

 

 

 

درباره نویسنده

موفق خواهم شد نه فورا ... ولی حتما ...

مقالات مرتبط

8 دیدگاه

نگارش یک پاسخ

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *