بیوگرافی حسن ریوندی

بیوگرافی حسن ریوندی

بیوگرافی حسن ریوندی

حسن ریوندی در تاریخ ۱ فروردین سال ۱۳۵۵ در استان خراسان رضوی در شهر سبزوار متولد شده است.

وی از همان دوران کودکی هنر تقلید صدا را داشت به طوری که در جشن های محله و همچنین مدرسه اش از این هنر استفاده می کرد.

در یک ویژه برنامه به مناسبت ده فجر که در تالار شهید مفتح شهر سبزوار برگزار شد، حسن ریوندی اولین مرتبه در سن ۱۵ سالگی اجرای خود را به روی صحنه برد.

وی پس از دوران سربازی، صدا سازی و تقلید صدا و همچنین اجرا به صورت حرفه ای ادامه داد.

حسن ریوندی از شاگردان محمد نوری می باشد و سلفژ را نیز زیر نظر مرحوم محمد نوری آموخته است.

او از دانشگاه حکیم سبزواری در رشته تربیت بدنی فارغ التحصیل شده است و به عنوان معلم ورزش در مدارس تدریس می کند، که شغل اصلی ریوندی می باشد. وی در حال حاضر ساکن تهران است.

بیوگرافی حسن ریوندی
بیوگرافی حسن ریوندی

شروع فعالیت هنری حسن ریوندی

حدود ۱۰ سال قبل در کلاس‌ های سلفژی شرکت کردم که امتحان ورودی‌ اش را زنده‌ یاد محمد نوری گرفت و آقای شفقی هم به ما آموزش می‌ داد ؛ کلاس‌ های فن بیان و مجری‌ گری هم بود که کمک زیادی کرد.

کنسرت خنده حسن ریوندی

ریوندی اولین کنسرت خنده را در ایران ۲۵ تیر ۹۲، برج میلاد پایه گذاری کرد ؛

وی در کنسرت های خنده، با مطرح کردن طنز های اجتماعی ، شومنی ، تقلید صدای خوانندگان و شوخی های سرگرم کننده به اجرای برنامه می پردازد مدت زمان اجرای برنامه در کنسرت های خنده توسط ریوندی حدود ٢ ساعت است که بدون توقف و به صورت رو در رو با تماشاچیان انجام می پذیرد.

نوع کار :

قسمت عمده ی اجرای ریوندی طنز بداهه و سوژه سازی آنی است به طوری که اکثر مطالب طنز در همان زمان اجرای برنامه ساخته می شود بداهه گویی در باورپذیری کار مؤثر است و چون جنبه عام به کار می بخشد باعث هضم بهتر آن برای مخاطب می شود. طنز بداهه ، از نوع خاص شیوه‌های کمدی ایرانی که مبنی بر در نظر داشتن سوژه ها و نه اجرای یکبارهٔ آنها از روی دست نوشته و یادداشت های مکتوب ، ناشی می‌شود.

بداهه گو، باید به تعداد کافی سوژه طنز ، بذله ، جوک و لطیفه در ذهن داشته باشد تا بتواند با استفاده از این جملات و به کمک خلاقیت و ذوق شخصی خویش به داستان گویی هم‌زمان با اجرا بپردازد. بداهه گویی یکی از نقاط قوت استند آپ کمدی و مجری ایرانی محسوب می‌شود و در اکثر اجراهای کمدین های جهانی فراوان دیده می‌شود.

درباره نویسنده

همه چیز از یک رویای بزرگ شروع میشه

مقالات مرتبط

نگارش یک پاسخ

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *