بیوگرافی رویا نونهالی و همسرش

بیوگرافی رویا نونهالی و همسرش

رویا نونهالی

رؤیا نونهالی (متولد ۲۴ بهمن ۱۳۴۱ در تهران) بازیگر تئاتر، سینما و تلویزیون ایران است .

اصلیت وی به روستای تاکر از توابع بخش بلده شهرستان نور در استان مازندران بر می گردد.

نونهالی دارای تحصیلات در رشته نقاشی از دانشکده هنرهای زیبا دانشگاه تهران است.

رویا نونهالی در خانواده ای متدین پر از عشق بزرگ شده است وی می گوید سرچشمه این عشق پدر و مادرم هستند که این عشق به خانواده و دوست داشتن را به من و چهار خواهر دیگرم تزریق کرده اند.

سیمرغ بلورین

در سال ۶۷ اولین سیمرغ بلورین خود را برای بازی در فیلم عروسی خوبان گرفت و سال ۷۸ نیز بهترین بازیگر نقش دوم زن را برای فیلم بوی کافور، عطر یاس دریافت کرد

ازدواج و همسرش

رویا نونهالی در اوایل دهه هفتاد با همسرش رامین حیدری فاروقی ازدواج کرد که ثمره این زندگی زناشویی موفق یک دختر جوان بنام خاتون می باشد

بیوگرافی رویا نونهالی و همسرش
بیوگرافی رویا نونهالی و همسرش

بیوگرافی رامین حیدری فاروقی

رامین حیدری فاروقی متولد ۱۳۴۵ در تهران، مستندساز می باشد

فارغ التحصیل لیسانس رشته کارگردانی دانشگاه هنر و فوق لیسانس رشته پژوهش هنر است، پدرش ارتشی و مادرش معلم بود، فاروقی از پرسنل سابق بنیاد سینمایی فارابی است

او در کنار کارگردانی، تیزر های تبلیغاتی می سازد، در دانشگاه تدریس می کند، فیلمنامه می نویسد و با نشریات مختلفی فرهنگی و هنری همکاری می کند

افتخارات و فعالیت‌های هنری رویا نونهالی
کسب اولین نشان افتخار

رویا نونهالی اولین هنرمند زنی است که پس از انجام اولین نقش خود در سینما، موفق به دریافت سیمرغ بلورین از هفتمین جشنواره فیلم فجر گردید.

وی این نشان را به خاطر بازی در فیلم “عروسی خوبان” از آن خود کرد.

دیگر افتخارات رویا نونهالی

۱. برنده سیمرغ بلورین در سال ۱۳۷۸ به عنوان بهترین بازیگر نقش دوم زن در هجدهمین دوره جشنواره فیلم فجر، به خاطر ایفای نقش در فیلم “بوی کافور، عطر یاس”

۲. دریافت تندیس زرین در سال ۱۳۷۹ به عنوان بهترین بازیگر نقش مکمل زن از چهارمین جشن خانه سینما به خاطر ایفای نقش در فیلم “بوی کافور، عطر یاس”

۳. کاندیدای تندیس زرین در سال ۱۳۸۱ به عنوان بهترین بازیگر نقش اول زن از ششمین جشن خانه سینما برای ایفای نقش در فیلم “زندان زنان”

۴. کاندیدای سیمرغ بلورین در سال ۱۳۸۲ به عنوان بهترین بازیگر نقش اول زن از بیست و دومین دوره جشنواره فیلم فجر برای ایفای نقش در فیلم “هم نفس”

۵. کاندیدای سیمرغ بلورین در سال ۱۳۸۳ به عنوان بهترین بازیگر نقش اول زن از بیست و سومین دوره جشنواره فیلم فجر برای ایفای نقش در فیلم “ماهی‌ها عاشق می‌شوند”

۶. کاندیدای تندیس زرین در سال ۱۳۸۴ به عنوان بهترین بازیگر نقش اول زن از نهمین جشن خانه سینما برای ایفای نقش در فیلم “ماهی‌ها عاشق می‌شوند”

۷. کاندیدای سیمرغ بلورین در سال ۱۳۸۴ به عنوان بهترین بازیگر نقش اول زن از بیست و چهارمین دوره جشنواره فیلم فجر برای بازی در فیلم “عصر جمعه”

۸. کاندیدای تندیس زرین در سال ۱۳۸۵ به عنوان بهترین بازیگر نقش اول زن از دهمین جشن خانه سینما برای حضور در فیلم “عصر جمعه”

۹. کاندیدای تندیس زرین در سال ۱۳۸۷ به عنوان بهترین بازیگر نقش اول زن از دوازدهمین جشن خانه سینما برای ایفای نقش در فیلم “خاک آشنا”

فعالیت‌های در عرصه تئاتر

۱. کارگردانی و ایفای نقش در تئاتر “تارتوف” در سال ۱۳۹۴ در تهران
۲. ایفای نقش در تئاتر “دیوان غربی شرقی” ساخته سید محسن حسینی در سال ۱۳۹۴ در تهران
۳. ایفای نقش در تئاتر “مثل آب برای شکلات” ساخته ابراهیم پشت کوهی در سال ۱۳۹۵ در تهران

فعالیت‌های تلویزیونی رویا نونهالی

۱. تله تئاتر تله موش در سال ۱۳۷۶
۲. سریال خواب و بیدار در سال ۱۳۸۱
۳. سریال ساعت شنی در سال ۱۳۸۶
۴. سریال ساختمان ۸۵ در سال ۱۳۸۹
۵. سریال سایه روشن در سال ۱۳۹۰

درباره نویسنده

همه چیز از یک رویای بزرگ شروع میشه

مقالات مرتبط

نگارش یک پاسخ

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *