بیوگرافی و تصاویر شهیرا یوسف ، مدل ۲۰ ساله محجبه در لندن

بیوگرافی و تصاویر شهیرا یوسف ، مدل ۲۰ ساله محجبه در لندن

شهیرا یوسف Shahira Yusuf یکی از دختران محجبه ای است که در حرفه مدلینگ در لندن فعالیت دارد.

شهیرا یوسف بیست ساله  اهل لندن و از خانواده سومالیایی یکی از اولین مدل های محجبه است که سال گذشته وارد دنیای مد شد. او در ۱۷ سالگی توسط کمپانی کیت ماس Kate Moss کشف  شد ( اما تا سه سال بعد از آن هنوز به دنبال حرفه مدلینگ نبود.

شهیرا یوسف Shahira Yusuf، مدل محجبه در لندن

او هنوز نه علاقه ای به مدلینگ شدن داشت و نه  علاقه ای به فشن داشت. این اتفاق برای او بسیار ناگهانی بود.

بر خلاف اینکه مدل های معروفی همچون Iman، یاسمین وارسیم و واریس دیری که همه اهل سومالی هستند، در فرهنگ خانواده یوسف، مدلینگ هیچ وقت حرفه ای سنتی محسوب نمی شد.

با این وجود او همیشه بر این نکته تاکید دارد که خانواده و دوستانش همیشه از او پشتیبانی کرده اند.

او حتی در یک مصاحبه گفت:” اگر خانواده و دوستانم از من نمی خواستند تا مدل شوم، الان در این حرفه نبودم. وقتی تو انسان های زیادی را در اطراف خود می بینی و همه آنها از تو می خواهند تا وارد حرفه مدلینگ شوی، قطعا تو همین راه را خواهی رفت.”

شهیرا یوسف Shahira Yusuf، مدل محجبه در لندن

این تصویر بیشتر از ۱۲۲ هزار بار در توئیتر لایک خورده است و بیش از ۵۷ هزار بار ذخیره شده است.

شهیرا قبل از اینکه یک مدل شود، فکر می کرد که هر فردی نمی تواند وارد این صنعت شود. اما اکنون معتقد است جهان از صدها ملت تشکیل شده است و گوناگونی و تنوع در این دنیا امری عادی است و یک دختر مسلمان هم می تواند وارد حرفه مدلینگ شود.

تنوع و گوناگونی در صنعت مد و مدلینگ نباید یک انتخاب باشد، بلکه باید تبدیل به ضرورت شود. اگر هدف این صنعت، شکوفایی است، کلی گرایی باید اصل این صنعت محسوب شود.

شهیرا یوسف Shahira Yusuf، مدل محجبه در لندن

شهیرا یوسف Shahira Yusuf، مدل محجبه در لندن

شهیرا می گوید: ” زنان مسلمان زیادی هستند که می خواهند در این حرفه فعالیت کنند. آنها را کشف کنید، وقتی پوشش آسیای شرقی یا آفریقای غربی مدل سازی می شود، باید ریشه این پوشش فرهنگی را هم در نظر گرفت و از مدل هایی استفاده کرد که متعلق به این مناطق می باشند.

من در دوره ای مدل شده ام که جامعه، در حال پذیرش قومیت ها و مذهب های مختلف می باشد. اکنون زمان آن فرا رسیده است که این امر تبدیل به اکثریت شود. ”

هدف بزرگ او همکاری با برندهای بزرگی همچون Chanel و  Burberry در آینده می باشد. اما حفظ ارزش هایش برای او از همه چیز مهم تر است.
چه خود شهیرا بخواهد و چه نخواهد، شهیرا یوسف امیدی برای دنیای دختران مسلمان است تا بتوانند به راحتی وارد این حرفه شوند، نه فقط کسانی که از قانون مدلینگ پیروی می کنند.

درباره نویسنده

خواستن توانستن است

مقالات مرتبط

نگارش یک پاسخ

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *