ترابرد از ایرانسل به همراه اول

ترابرد از ایرانسل به همراه اول

ترابرد از ایرانسل به همراه اول

اگر قصد دارید شماره ایرانسل خود را نگه دارید اما به اوپراتور همراه اول بپیوندید، باید به صفحه‌ی ترابرد به همراه اول که این اوپراتور در وبسایت خود راه اندازی کرده مراجعه کنید. سپس شماره ایرانسل یا رایتل خود را که می‌خواهید به همراه اول منتقل کنید، وارد می‌نمایید و رمزی به سیم کارت شما پیامک می‌شود. شما رمزی را که دریافت کرده اید، در بخشی که در زیر شماره تلفنتان به صفحه اضافه شده وارد می‌نمایید و به سامانه ترابر وارد می‌شوید.

امکان پیگیری درخواست ترابردی که قبلا ثبت کرده اید نیز در این سامانه فراهم است.

 

مهم‌ترین قوانین و مقررات مربوط به ترابردپذیری

برخی از مهم‌ترین قوانین و مقررات کلی مربوط به ترابردپذیری که توسط سازمان مقررات رادیویی تصویب شده است، به نقل از وبسایت رایتل به شرح زیر است:

۱- زمان کلی برای تکمیل فرآیند ترابرد شماره های تلفن همراه برای مشترک اعتباری و دائمی به ترتیب، بیش از” ۳ روز و ۳ ساعت و ۲۰ دقیقه” و ” ۵ روزو ۳ ساعت و ۲۰ دقیقه کاری” به طول نمی انجامد.

۲- شماره مشترک اعتباری پس از ترابرد، کماکان به صورت اعتباری و شماره مشترک دائمی پس از ترابرد شماره، به صورت دائمی در اپراتور پذیرا باقی خواهد ماند.. (ترابرد به صورت نظیر به نظیر امکان پذیر است.)

۳- هر مشترک برای هر شماره تلفن همراه، صرفآ دو بار در سال امکان ترابرد دارد.

۴- مشترک با مهاجرت به شبکه اپراتور پذیرا، صرفآ از خدمات ارائه شده اپراتور پذیرا می تواند استفاده نماید.

۵- امکان اولین ترابرد صرفآ پس از گذشت ۳ ماه از زمان فعالسازی سیم کارت در اپراتور پایه وجود دارد.

۶- پس از ترابرد شماره اعتباری، اعتبار مشترک صفر خواهد شد، لذا مشترک ملاحظات لازم را تا قبل از نهایی شدن درخواست ترابرد باید به عمل آورد.

۷- ترابرد شماره مشترکین دائمی منوط به تسویه صورتحساب اولیه صادر شده از سوی اپراتور فرستنده است. مشترک دائمی باید به محض دریافت صورتحساب اولیه از اپراتور فرستنده، ظرف مدت زمان یک روز کاری نسبت به پرداخت مبلغ تعیین شده در صورتحساب اقدام کند. عدم تسویه صورتحساب اولیه توسط مشترک ظرف یکروز سبب عدم تایید درخواست ترابرد می گردد.

۸- امکان غیر فعال شدن شماره مشترکین دائمی که، برابر مصوبه شماره ۲۰۷ کمیسیون، نسبت به تسویه حساب نهایی با اپراتور فرستنده اقدام نکنند، از سوی اپراتور پذیرا وجود دارد.

۹- از آنجایی که هر مشترک در هر اپراتور نهایتآ می تواند ۱۰ شماره تلفن همراه (اعم از اعتباری و دائمی) را در اختیار داشته باشد، لذا در صورت حضور یک مشترک حقیقی با ۱۰ شماره در اپراتور پذیرا، امکان ترابرد شماره وی به اپراتور پذیرا وجود نخواهد داشت.

۱۰- از مدت زمان حداکثر ۲ روز و ۲۰ دقیقه پایانی انجام فرآیند ترابرد، تا فعالسازی سیم کارت مشترک در شبکه اپراتور جدید، رومینگ بین الملل و تماس خارج از کشور، برای سیم کارت قبلی مشترکین دائمی مسدود خواهد شد.

۱۱- ارسال پیامک تایید و یا عدم تایید توسط مشترک رایگان می باشد.

 

درباره نویسنده

موفق خواهم شد نه فورا ... ولی حتما ...

مقالات مرتبط

نگارش یک پاسخ

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *