ترابرد همراه اول به ایرانسل

ترابرد همراه اول به ایرانسل

ترابرد امکانی است که به شما اجازه می‌دهد که بدون تغییر شماره، اوپراتورتان را عوض کنید.

مثلا شما می‌توانید با شماره ۹۱۲ خودتان،‌ ایرانسلی شوید و یا با شماره ۹۳۶ که دارید، به کاربران همراه اول بپیوندید. یا اگر از علاقه مندان رایتل هستید، می‌توانید با همان شماره قبلی خود یک سیم کارت رایتل داشته باشید.

البته در ترابرد شما نیاز به دریافت سیم کارت جدید دارید. در واقع پس از انجام عملیات ترابرد، شما سیم کارتی جدید متعلق به اوپراتور مقصد خواهید داشت اما شماره شما همان شماره قبلی با پیش شماره اوپراتور مبدأ است.

این طرح به دستور سازمان تنظیم مقررات رادیویی به تازه گی اجرایی شده و هم اکنون در فاز آزمایشی قرار دارد و اوپراتورها مجازند در هر روز حداکثر روی ۵۰۰ شماره ترابرد انجام دهند. البته مدت فاز آزمایشی یک ماه است و پس از آن احتمالا این محدودیت برداشته خواهد شد.

اوپراتورهای همراه اول، ایرانسل و رایتل بلافاصله پس از ابلاغ سازمان مقررات رادیویی، سامانه‌هایی را برای انجام عملیات ترابرد راه اندازی کرده اند. با عملیاتی‌تر شدن این طرح وبلاگ کارتی اطلاعات بیشتری درباره این طرح در اختیار شما قرار خواهد داد.

ترابرد همراه اول به ایرانسل

پیش ثبت نام برای انجام عملیات ترابرد از همراه اول به ایرانسل در وبسایت ایرانسل آغاز شده است.

اگر مایلید که با حفظ شماره ۹۱۲ خود از خدمات اوپراتور ایرانسل استفاده کنید، می‌توانید با مراجعه به صفحه ترابرد ایرانسل، اطلاعاتی در این زمینه به دست آوردید و با استفاده از فرمی که در پایین صفحه قرار دارد، مشخصات خود را وارد کنید تا در لیست ترابرد به ایرانسل قرار گیرید. البته شما برای انجام ترابرد از همراه اول به ایرانسل نیاز به مراجعه حضوری به مراکز خدمات ایرانسل خواهید داشت. فعلن مشخص نیست که آیا این پیش ثبت نام به نوعی پیش نیازی برای مراجعه حضوری است یا خیر.

مراحل ترابرد به ایرانسل مطابق تصویر زیر است:

نحوه ترابرد به ایرانسل
نحوه ترابرد به ایرانسل

 

بر اساس تصویر بالا، شما پس از مراجعه به مراکز خدماتی ایرانسل و تکمیل درخواست ترابرد، یک سیم‌کارت غیرفعال ایرانسل تحویل خواهید گرفت. سپس پیامکی روی سیم کارت قبلی همراه اول (یا رایتل) شما خواهد آمد که از شما می‌خواهد فرآیند ترابرد به ایرانسل را تأیید کنید و شناسه ترابرد نیز برای شما ارسال می‌شود. پس از تأیید ترابرد توسط شما، سیم‌کارت ایرانسل شما با همان شماره قبلی‌تان فعال خواهد شد و شما خواهید توانست آن را در گوشی خود گذاشته و استفاده کنید.

 

درباره نویسنده

موفق خواهم شد نه فورا ... ولی حتما ...

مقالات مرتبط

نگارش یک پاسخ

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *