تعداد تلفات زلزله دقایقی پیش گیلانغرب کرمانشاه

تعداد تلفات زلزله دقایقی پیش گیلانغرب کرمانشاه

تعداد تلفات زلزله دقایقی پیش گیلانغرب کرمانشاه

به گزارش گروه استان های باشگاه خبرنگاران جوان ، بر اساس اعلام موسسه لرزه نگاری دانشگاه تهران عصر امروز یکشنبه ۱۶ دی ماه زمین لرزه ای با قدرت ۵.۹ در مقیاس ریشتر حوالی گیلانغرب در استان کرمانشاه را لرزاند.

این زمین لرزه به وقت محلی ساعت ۱۷:۱۱:۵۹ در عمق ۱۰ کیلومتری از سطح زمین به وقوع پیوسته است.

نزدیک‌ترین شهرهای استان کرمانشاه به کانون این زمین لرزه گیلانغرب در فاصله ۲۳ کیلومتری،سومار در فاصله ۳۱ کیلومتری و سرپل ذهاب در فاصله ۳۸ کیلومتری ثبت شده اند.

زمین‌لرزه ۴.۱ ریشتری

لحظاتی پس از وقوع زلزله ۵.۹ در مقیاس ریشتر حوالی گیلانغرب در استان کرمانشاه، زمین لرزه دیگری با قدرت ۴.۱ ریشتری همان منطقه را لرزاند.

این زمین لرزه به وقت محلی ۱۷:۱۶:۴۹ در عمق ۸ کیلومتری از سطح زمین به وقوع پیوست.

نزدیک‌ترین شهرهای استان کرمانشاه به کانون این زمین لرزه گیلانغرب در فاصله ۲۹ کیلومتری،سومار در فاصله ۳۳ کیلومتری و قصر شیرین در فاصله ۳۷ کیلومتری به ثبت رسیدند.

همچنین نزدیکترین مراکز استان ها به کانون این زمین لرزه ایلام در فاصله ۹۵ کیلومتری،کرمانشاه در فاصله ۱۳۸ کیلومتری اعلام شده اند.

گزارش مقدماتی زمین‌لرزه سوم به بزرگی ۳.۸ ریشتر
پس از وقوع دو زمین لرزه به فاصله چند ثانیه زمین لرزه سومی به بزرگی ۳.۸ ریشتر باز هم حوالی گیلانغرب در استان کرمانشاه را لرزاند.

این زمین لرزه به وقت محلی ساعت ۱۷:۲۴:۲۱ در عمق ۸ کیلومتری از سطح زمین به ثبت رسید.

نزدیک‌ترین شهرهای استان کرمانشاه به کانون زمین لرزه سوم گیلانغرب در فاصله ۳۰ کیلومتری،قصر شیرین در فاصله۳۲ کیلومتری و سرپل ذهاب در فاصله ۳۴ کیلومتری به ثبت رسیده اند.

همچنین نزدیکترین مراکز استان‌ها به کانون این زمین لرزه ایلام در فاصله۹۹ کیلومتری ،کرمانشاه در فاصله ۱۳۷ کیلومتری اعلام شده اند.

زمین‌لرزه چهارم به بزرگی ۳.۵ ریشتر

زمین‌لرزه چهارم به بزرگی ۳.۵ ریشتر حوالی سومار در استان استان کرمانشاه به وقت محلی ساعت ۱۷:۳۳:۵۴ در عمق ۸ کیلومتری از سطح زمین به وقوع پیوست.

نزدیک‌ترین شهرهای استان کرمانشاه به کانون این زمین لرزه سومار در فاصله ۲۸ کیلومتری ، گیلانغرب در فاصله ۳۱ کیلومتری و قصر شیرین در فاصله ۴۳ کیلومتری اعلام شده است.

زمین لرزه پنجم با قدرت ۴.۸ ریشتری

پس از وقوع سه پس لرزه زمین لرزه ۵.۹ ریشتری پس لرزه دیگری حوالی سومار در استان کرمانشاه به وقت محلی ساعت ۱۷:۴۵:۰۸در عمق ۱۰ کیلومتری از سطح زمین به وقوع پیوست.

نزدیک‌ترین شهرهای استان کرمانشاه به کانون این زمین لرزه سومار در فاصله ۲۵ کیلومتری،گیلانغرب در فاصله ۲۶ کیلومتری و سرپل ذهاب در فاصله ۴۴ کیلومتری به ثبت رسیده است.

همچنین نزدیکترین مراکز استان ها به کانون این زمین لرزه ایلام در فاصله ۸۸ کیلومتری،کرمانشاه در فاصله ۱۳۶ کیلومتری ثبت شده اند.

۱۴ مصدوم در زمین لرزه ۵.۹

فرماندار گیلانغرب از مصدوم شدن۱۴ نفر در زمین لرزه ۵.۹ ریشتری خبر داد.

کانون زمین لرزه ۵.۹ ریشتری گیلانغرب خالی از سکنه بوده است

سخنگوی ستاد مدیریت بحران کشور گفت: کانون زمین لرزه ۵.۹ ریشتری گیلانغرب خالی از سکنه بوده است.

اعزام تیم های ارزیاب به محل وقوع زمین لرزه

۵ تیم ارزیاب به محل وقوع زلزله اعزام شده اند.

محمودیان فرماندار گیلانغرب دو تیم ارزیاب به منطقه اعزام شده است و در حال حاضر تیم های ستاد بحران به حالت آماده باش در آمده اند.

همچنین بیمارستان‌ها و مراکز درمانی آماده پذیرش مصدومین احتمالی است.

براساس گزارش های اعلام شده تاکنون خسارتی گزارش نشده است.

درباره نویسنده

موفق خواهم شد نه فورا ... ولی حتما ...

مقالات مرتبط

نگارش یک پاسخ

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *