تعطیلات زمستانی مدارس در سال ۹۷ چند روزی است؟

تعطیلات زمستانی مدارس در سال ۹۷ چند روزی است؟

آخرین اخبار از تعطیلات زمستانی مدارس

طبق آخرین گفته های سید محمد بطحائی، وزیر آموزش و پرورش، اجرای تعطیلات زمستانی مدارس در سال جاری منتفی است.

بطحائی ۷ آذر ماه در جمع خبرنگاران اعلام کرد که با توجه به برهم خوردن جداول زمانی، اجرای این طرح در سال ۹۷ امکان پذیر نمی باشد اما کارشناسی آن برای سال های آینده ادامه خواهد داشت.

تعطیلات زمستانی مدارس
تعطیلات زمستانی مدارس

فراز و نشیب های طرح تعطیلات زمستانی مدار

طرح تعطیلات زمستانی مدارس از جمله طرح هایی است که سال ۱۳۹۲ از سوی سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری به هیات دولت تقدیم شد.

این طرح به منظور تعدیل یافتن سفرهای نوروزی و کاهش ازدحام در تعطیلات نوروزی و توزیع گردشگری ارائه شد.

در طول سال های گذشته این طرح توسط وزارت آموزش و پرورش با مخالفت هایی روبرو شده و به همین دلیل تاکنون نظر قطعی درباره آن ارائه نشده بود.

پس از موافقت وزارت آموزش و پرورش، چندی پیش اجرای طرح تعطیلات زمستانی مدارس در سال جاری (سال ۹۷) به دلیل عدم مطرح شدن در مجلس تقریبا منتفی اعلام شده و وزیر آموزش و پرورش در تاریخ ۲۷ مرداد اعلام کرد:

“برای تغییر برنامه سال تحصیلی مستلزم مصوبه مجلس شورای اسلامی هستیم و اگر نتوانیم مصوبه آن را برای سال جاری اخذ کنیم، اجرای تعطیلات زمستانی مدارس به سال آینده موکول می‌شود.”

به دنبال این خبر، در تاریخ ۱۸ شهریور ۹۷ رئیس سازمان میراث فرهنگی خبر از قطعی شدن طرح تعطیلات مدارس داد اما دبیر کل آموزش و پرورش اعلام کرد این طرح تنها در صورتی که مدارس زودتر از زمان مقرر بازگشایی شود قابل اجرا خواهد بود.

تعطیلات زمستانی مدارس چند روز است؟

از ابتدا طرح ۵ روزه برای تعطیلات مدارس پیشنهاد شد.

به گفته رئیس سازمان میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی، مقرر شده است مدارس به مدت ۵ روز (که با حساب ۵ شنبه و جمعه به ۷ روز افزایش می یابد) تعطیل شود.

وزیر آموزش پروش نیز در تاریخ ۳۱ شهریور با بیان این که در مورد این طرح دو نظریه وجود دارد گفت:

“نظریه اول به تصویب مجلس مربوط است و نظریه دوم در اختیار شوراهای استان ها می باشد.

ما از معاونت حقوقی ریاست جمهوری درخواست استفساریه کردیم و منتظر پاسخ آن می باشیم که اگر از اختیارات شوراها باشد احتمالا در سال ۹۷ و به مدت ۵ روز اجرا خواهد شد و مدت تحصیل در خرداد ماه افزایش می یابد.”

مزایای تعطیلات زمستانی مدارس

به گفته علی اصغر مونسان، معاون ریاست جمهوری و رئیس سازمان میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی، این طرح در توسعه و بهبود صنعت گردشگری تاثیر مثبت داشته و به خصوص در فصول سرد سال به رونق گردشگری در استان های جنوبی کشور کمک شایانی می کند.

از سوی دیگر تعطیلات زمستانی بین دو ترم تاثیر خوبی در تجدید انرژی و روحیه دانش آموزان به جای می گذارد.

 

 

درباره نویسنده

موفق خواهم شد نه فورا ... ولی حتما ...

مقالات مرتبط

نگارش یک پاسخ

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *