تفاوت گارانتی با وارانتی در چیست؟

تفاوت گارانتی با وارانتی در چیست؟

گارانتی چیست :

تفاوت گارانتی با وارانتی در چیست؟
تفاوت گارانتی با وارانتی در چیست؟

اصطلاح گارانتی (Guarantee) عبارت است از قولی لازم که شخصی به شخص دیگر می دهد بگونه ای که اگر شرایط خاصی رخ داد این قول عملی شود.

بعنوان مثال وقتی شخصی می خواهد وام بگیرد او نیاز به یک نفر ضامن یا Guarantor دارد تا وی گارانتی – ضمانت – کند که اگر وام گیرنده اصل پول را نپرداخت وی پول را باز پس دهد.

دقت کنید که باز پرداخت پول از طریق ضامن یا Guarantor تنها زمانی صورت میگرید که وام گیرنده پول را باز پس ندهد.

اما امروزه این لغت بیشتر در خرید و فروش و معاملات بکار می رود و معمولا” تولید کنندگان محصولات به مصرف کننده های خود ضمانت یا گارانتی می دهند که محصولشان در مدت زمان مشخصی کاملا” درست کار میکند و اگر اینطور نبود اصل پول برگشت داده می شود و یا محصول تعویض می شود.

کمی دقیق بخواهیم به موضوع بنگریم، گارانتی در واقع نوعی پشت گرمی برای مصرف کننده می باشد .

که تولید کننده در مدت زمان خاص برای محصول خود به مصرف کننده می دهد و یا پشت گرمی است که به مصرف کننده می دهد

تا وی اطمینان حاصل کند تا محصولی که خریده، همان است که مشخصاتش در تبلیغات آمده است و اگر مصرف کننده راضی نبود حاضر است آنرا پس بگیرد یا تعویض کند.

جالب است بدانید که فلسفه و ایده گارانتی نه تنها در دنیای واقعی بلکه در بسیاری از مصنوعات بشری نیز کاربرد دارد.

بعنوان مثال یک سیستم عامل کامپیوتر ممکن است به برنامه های اجرایی گارانتی بکند که هر لحظه که برنامه نیاز به حافظه بیشتر داشت، حافظه لازم در اختیار برنامه قرار بگیرد.

وارانتی چیست :

تفاوت گارانتی با وارانتی در چیست؟
تفاوت گارانتی با وارانتی در چیست؟

این لغت کمی استفاده پیچیده تری دارد. Warranty شباهت زیادی به گارانتی دارد اما معمولا” در بازه های زمانی بیشتر از آن استفاده می شود و در آن راه برگشت از تصمیم خرید برای مشتری باز نیست.

وارانتی قولی است که معمولا” بین فروشنده و خریدار – یا تولید کننده و مصرف کننده – گذاشته می شود و فروشنده – از طرف تولید کننده – تاکید می کند که محصول او در مدت زمان مشخص – که معمولا” از دوره گارانتی بیشتر است – با همان مشخصات اولیه کار میکند.

تولید کننده معمولا” در مدت زمان وارانتی در صورت بروز مشکل برای محصول هزینه تعمیر یا تعویض قطعات را بعهده می گیرد

و به این طریق به مصرف کننده اطمینان می دهد که در طول مدت وارانتی نیازی به انجام هزینه تعمیرات ندارد.

تفاوت گارانتی با وارانتی

در واقع تفاوت گارانتی و وارانتی اینه که شما در مدت زمان گارانتی میتونید در صورت مشکل دار شدن محصول پولتون رو پس بگیرید.

ولی در مدت زمان وارانتی این امکان وجود نداره و نمیتونید پولتون رو پس بگیرید که البته این بیشتر کاریه که در اختیار تولید کننده است .

و همه محصولات این ویژگی رو ندارن و در بعضی مواقع تولید کننده این امکان رو فراهم نمیکنه ولی فروشنده برای اطمینان دادن به مشتری ها و فروش بیشتر این کار و انجام میده و کالاهایی رو که میفروشه ضمانت میکنه و در بعضی موارد هم ( در خرید جنس های خارجی مثلا تلویزیون) این امکان به اختیار خریداره و میتونه بگه من گارانتی نمیخوام

و هزینه نکنه براش که البته این کار اصلا به صرفه نیست چرا که امکان داره مشکلی برای محصول پیش بیاد و با وجود گارانتی، حل مشکل خیلی راحت تر و به صرفه تره البته زمانش هم در دست تولید کننده و فروشنده است در مورد جنس های خارجی که گفتیم فروشنده ضمانتشون میکنه چند نوع گارنتی با زمان های مشخص دارن مثلا ۱ ساله یا ۲ ساله و یا بیشتر که خریدار مدت زمانی رو که بخواد انتخاب میکنه (و در این موارد هزینه گارانتی رو باید هنگام خرید جنس پرداخت کنه چونکه ضمانت شرکت خارجی در ایران کاربرد نداره و این ضمانت فروشنده است) .

همانطور که گفتیم وارانتی قولیه بین فروشنده و خریدار و فروشنده وعده میده که محصولش در مدت زمان وارانتی که معمولا بیشتر از دوره گارانتیه به خوبی کار میکنه و در غیر این صورت فروشنده باید هزینه تعمیر و تعویض قطعات محصول رو پرداخت کنه.

و در مورد اینکه کدوم یک از این دو تا بهترن باید بگم که هر کدوم مزیت های خودشون رو دارن و نمیشه گفت که یکشون بهتره .

درباره نویسنده

همه چیز از یک رویای بزرگ شروع میشه

مقالات مرتبط

نگارش یک پاسخ

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *