راهنمای خرید گهواره نوزاد

 راهنمای خرید گهواره نوزاد

خرید گهواره یکی از مهم ترین قسمت های سیسمونی کودک شما به حساب خواهد آمد، چراکه نوزاد دلبند شما چند ماه اول زندگی خود را درون آن می گذراند

 راهنمای خرید گهواره نوزاد

لازم نیست گران‌ترین گهواره موجود در بازار را انتخاب کنید. ایمنی بسیار مهمتر از طراحی یا قیمت گهواره است.

بهتر است یک گهواره نو تهیه کنید. اگر گهواره دست دومی انتخاب می‌کنید، حتما تولید سال‌های اخیر باشد و ایمنی آن توسط فرد متخصصی بررسی شود.

از خرید گهواره‌های عتیقه، یا مدل‌هایی که یک سمت آن به صورت ریل کشویی پایین می‌رود، اجتناب کنید.

فاصله میان نرده‌ها را اندازه گیری کنید. فاصله آن‌ها نباید بیش از ۷ سانتی متر باشند تا نوزاد نتواند از میان آن عبور کند یا دست، پا و سرش در آن گیر کند.

یکی از نکات کلیدی راهنمای خرید گهواره نوزاد این است که دقت داشته باشید که هیچ لبه تیزی در گهواره وجود نداشته باشد تا موجب زخمی شدن و آسیب دیدن نوزاد نشود.

برای جلوگیری از خطرات دیگر، مانند وجود تراشه چوب، پیچ شل، میخ یا مهره‌های مزاحم، گهواره را کاملا بررسی کنید.

اگر نیاز به تعمیرات دارد، حتما موارد ایمنی را رعایت کنید.با تهیه یک تشک ضد غلت از سندرم مرگ ناگهانی نوزاد SIDS پیش گیری کنید.

سایز تشک را به گونه‌ای انتخاب کنید کاملا محفظه گهواره را بپوشاند و فضای خالی باقی نماند. تشک باید سفت، محکم و متراکم باشد و در زیر بدن نوزاد گود نیفتد.

گهواره نوزاد را در کنار پنجره قرار ندهید.

برای حفظ امنیت نوزاد در زمانی که درون گهواره است، کلیه وسایل اضافی را از گهواره خارج کنید. لحاف نرم، بامپر تخت، بالش، پتو، اسباب بازی و عروسک پولیشی را در گهواره نوزاد قرار ندهید.

سر تخت نوزاد باید عاری از هر گونه تزیینات قابل جدا شدن باشد.

 راهنمای خرید گهواره نوزاد
راهنمای خرید گهواره نوزاد

تخت گهواره و تخت ساده

مدل گهواره ایی که انتخاب می کنید باید قادر به نگه داشتن وزن و اندازه بیشتر از یک نوزاد باشد اگر فضای کافی در خانه ندارید و تصمیم ندارید دوباره بچه دار شوید، بهتر است جایگزین دیگری برای گهواره پیدا کنید چرا که پس از چند ماه، گهواره ها باید به انباری منتقل شوند. در بازار نوعی تخت نوزاد وجود دارد که در زیر آن چند لولا قرار دارد.

درباره نویسنده

همه چیز از یک رویای بزرگ شروع میشه

مقالات مرتبط

نگارش یک پاسخ

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *