راه های خلاقیت بیشتر برای پیشرفت در کار

راه های خلاقیت بیشتر برای پیشرفت در کار

پیشرفت، لازمه هر شغلی است و زمانی که می بینید شرکت به نیروهای بیشتری نیاز پیدا می کند و بودجه کافی برای استخدام آن ها دارد یعنی در مسیر درستی قدم گذاشته اید. اما این به تنهایی کافی نیست برای پیشرفت باید خلاقیت و سازندگی خودتان و گروهتان را افزایش دهید.

یکی از سخت ترین و هوشمندانه ترین کارها این است که عادت های خود را تغییر دهید تا دوباره زمان بیشتری به دست بیاورید و در بیزینس خود پیشرفت کنید. حتی اگر مسئولیت های کاری تان افزایش پیدا کند باید زمان را حفظ کنید. یک کمپانی موفق آن است که فروش را بدون قربانی کردن کیفیت زندگی تیم خود بالا ببرد. عادت های موثری که به رشد خلاقیت و پیشرفت شغلی کمک می کند موارد زیر هستند.

پیشرفت شغلی

برای برنامه های صبحگاهی خود زمان تعیین کنید

نحوه بیدار شدن از زمان بیدار شدن مهم تر است. برنامه صبحگاهی برای شروع یک روز موفق بسیار حیاتی است و بیشتر رهبران شغلی موفق از ساعات صبح زود برای فرستادن ایمیل ها استفاده می کنند. درست کردن یک فنجان قهوه، رفتن به باشگاه، یا فرستادن ایمیل، برنامه صبحگاهی شما هر چه که باشد باید آن ها را هر روز انجام دهید و یک زمان ثابت برای آن ها در نظر بگیرید. به عنوان مثال من ساعت ۸ صبح از خواب بیدار می شوم و تا ساعت ۹ ایمیل ها را می فرستم. هر کدام که کامل نشد در طول روز دوباره بررسی می کنم.

زمان را مدیریت کنید تا دچار حواس پرتی نشوید

از اپلیکیشن های مدیریت زمان کمک بگیرید تا یاد بگیرید چگونه باید از زمان خود استفاده کنید. به عنوان مثال اپلیکیشن Timing  با تعیین برنامه هایی که باز کرده اید و صفحاتی که جستجو کرده اید کارهایی که انجام داده اید را ثبت می کند. مدیریت زمان کمک می کند تمرکز بیشتری روی کارتان داشته باشید. به عنوان مثال زمان مشخصی برای پاسخ دادن به ایمیل ها تعیین کنید. با مدیریت زمان زودتر از همیشه از محل کار بیرون می روید.

برنامه ریزی ساعات روز

ساعت ها را برنامه ریزی کنید و به آن ها پایبند باشید. بیل گیتس و الون ماسک برنامه های خود را در فرجه های ۵ دقیقه ای تقسیم می کنند. با برنامه ریزی، بیشتر روی اولویت ها تمرکز می کنید و در ساعات پایانی روز آرامش بیشتری خواهید داشت. علاوه بر این که به تمام کارها رسیدگی می کنید زمان کافی برای دیدن دوستان و خانواده و حتی مطالعه کتاب هم خواهید داشت. اجازه ندهید کارها از کنترلتان خارج شود. تعیین ضرب الاجل انگیزه بهینه سازی هر دقیقه از روز را به شما می دهد.

جلسات صبحانه و نهار

اگر می خواهید وقت نهار را با دوستان بگذرانید و در ساعات کاری کار کنید دیگر هیچ وقتی برای جلسات نخواهید داشت. همه آدم ها به غذا خوردن نیاز دارند پس چرا از این زمان استفاده بهینه نبریم و با بحث و گفتگو آن را سازنده نکنیم؟ در جلسات صبحانه خلاقیت آدم ها بیشتر است چون هنوز کارهای دیگر انرژی مغزشان را به کار نگرفته است. جلسات هنگام صبحانه و نهار زمان غذا خوردن را به شما یادآوری می کند و این یعنی توجه به سلامت بدن. این جلسات یک یا دو ساعته هستند و با تغییر محیط و استراحت دادن به مغز مانع خستگی شما می شود.

درباره نویسنده

خواستن توانستن است

مقالات مرتبط

نگارش یک پاسخ

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *