روغن زیتون و دستگاه گوارش

روغن زیتون و دستگاه گوارش

روغن زیتون و دستگاه گوارش

روغن زیتون

رابطه روغن زیتون فرابکر و دستگاه گوارش :

مصرف روغن زیتون فرابکر (extra virgin) مزایای بسیاری بر روی دستگاه گوارش دارد

در دوران باستان برای درمان اختلالات گوارشی مصرف روغن زیتون را پیشنهاد می کردند

در حال حاضر توسط مطالعات اخیر، به خواص مفید روغن زیتون پی برده اند

روغن زیتون و دستگاه گوارش

رابطه روغن زیتون و معده

هنگامی که روغن زیتون فرابکر (extra virgin) به معده می رسد تونوس ماهیچه ای (انقباض خفیف و پیوسته ماهیچه) یا اسفینکتر (کنترل عبور مایعات و جامدات از مری) را کاهش نمی دهد و بدلیل داشتن این خاصیت از رفلکس مواد غذایی و حرکت شیره معده به مری جلوگیری می کند. روغن زیتون تا حدی از تحریک سندرم معده جلوگیری می کند. در نتیجه محتوای معده آهسته وارد دوازدهه می شوند و مواد مغذی مواد غذاها در روده جذب می شوند.

روغن زیتون و دستگاه گوارش

روغن زیتون فرابکر و سیستم کبد-صفراوی

یکی از اثرات روغن زیتون فرابکر (extra virgin) بر روی سیستم کبد-صفراوی است. یکی از اثرات روغن زیتون فرابکر (extra virgin) در این است که مواد سمی صفرا را از طریق مثانه دفع می کند. اثر دیگر روغن زیتون فرابکر (extra virgin) درمان پیشگیری از اختلالات صفراوی است. روغن زیتون فرابکر (extra virgin) به تحریک هضم لیپیدها (مواد بنیادین برای ساختار و کارکرد یاخته‌های زنده) می پردازد بدلیل اینکه توسط صفرا امولسیون می شود. دارا بودن این خاصیت از تشکیل سنگ کیسه صفرا جلوگیری می کند.

روغن زیتون و دستگاه گوارش

روغن زیتون فرابکر و روده

روغن زیتون فرابکر (extra virgin) تا حدی مانع از جذب کلسترول در روده کوچک می شود.همچنین به جذب مواد مغذی از جمله کلسیم،آهن، منیزیم در بدن کمک می کند. روغن زیتون فرابکر (extra virgin) دارای خاصیتی است که یبوست و بوی بد دهان را کاهش و برطرف می کند و باعث لاغری است.

درباره نویسنده

هر لحظه را زندگی کن...

مقالات مرتبط

نگارش یک پاسخ

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *