عوارض آویز لب یا پیرسینگ لب

عوارض آویز لب یا پیرسینگ لب

عوارض آویز لب یا پیرسینگ لب

شاید شما در خیابان ، اتوبوس و مترو و یا نه در یک عروسی یا مهمانی آدم هایی را دیده اید که به جز گوشها که خوب معمول و عادی و همه گیر است نقاط دیگری از بدنشان را مثل بینی و لب ، ناف و .. را سوراخ کرده و اشیای تزئینی و جواهرات را در آنها فرو برده اند ، اول باید بگویم که اگر نمی دانید بدانید که نام این کار پیرسینگ کردن است ؛واقع پیرسینگ کردن و سوراخ کردن گوش و بینی و. . . مال امروز و دیروز نیست. جالب است بدانید شروع این کار از قرن پنجم میلادی است و به طور مشخص قدیمی ترین فعالیت های مرتبط با سوراخ کردن بدن به دوران مصریان باز می گردد که مردها و زن ها گوش های خود را سوراخ می کردند.

سوراخ کردن بینی و ابرو هم درفرهنگ هندی ها، آفریقایی ها و رومی ها گسترش پیدا کرد و امروزه ما رکورد های جهانی بسیار عجیبی از سوراخ کردن های موقت یا دائمی در بدن می بینیم. پیرسینگ لب از گونه های پرطرفدار پیر سینگ است. در این مطلب از تانما با ما همراه شوید تا بدانید پیرسینگ چیست و پیرسینگ لب چه اصول و مراقبتهایی دارد .

عوارض پیرسینگ لب

– عفونت زبان

یکی از مهم‌ترین عوارض پیرسینگ، عفونت باکتریایی و ویروسی است. در این رابطه مناطقی مثل لب و زبان بیشتر مستعد عفونی شدن هستند زیرا با باکتری‌های بیشتری تماس دارند. اما به هر حال عفونت ممکن است در هر قسمتی از بدن پس از پیرسینگ ایجاد شود به‌خصوص اگر اصول بهداشتی رعایت نشود. برای مثال باقی ماندن خون روی وسایل می‌تواند فرد را در خطر ابتلا به بیماری‌هایی مثل هپاتیت B، هپاتیت C و HIV قرار دهد. »

– گوشت اضافه

– تورم، درد و یا عفونت

– آسیب به لثه‌ها، ترک خوردن یا خراشیده شدن دندان ها و یا آسیب به دندان‌های پر کرده

– حساسیت به فلزات مورد استفاده در وسایلی که آویزان می شود

– آسیب به اعصاب مجاور

– افزایش تولید بزاق که می تواند منجر به سرازیر شدن آب دهان شود

– ایجاد خلل در گرفتن عکس‌های دندان با اشعه X

نکاتی در مورد پیرسینگ لب و مراقبت های پس از پیرسینگ

استفاده از جواهراتی که در آن از فلز نیکل استفاده شده است ممنوع خواهد بود چراکه این فلز در افراد ایجاد حساسیت خواهد کرد. این فلز در بدن منجر به قرمزی، پوسته‌ریزی و خارش خواهد شد.

یادتان باشد تا شش هفته زمان می برد تا پیرسینگ شما بهبود یابد، بنابراین در این مدت باید پس از هر بار مصرف خوراکی دهان خود را با دهان شویه شسته و مطمئن شوید که در دهان شما مواد خوراکی باقی نمانده باشد. مرتبا مسواک بزنید و از پاکیزه بودن دندان های خود اطمینان حاصل کنید. (برای مشاهده انواع مدل پیرسینگ بینی و عوارض و خطرات این مدل از پیرسینگ کلیک کنید)

استفاده از حوله و الکل ممنوع است، در سه، چهار ماه اول بیشتر از دو بار در روز ناحیه را شست‌وشو ندهید و برای خشک کردن محل پیرسینگ از حوله کاغذی استفاده کنید چراکه حوله‌های پارچه‌ای عموما آلوده به باکتری هستند. در چند روز اول مشاهده ترشحات رنگی طبیعی است، اما یادتان باشد برای ضدعفونی از الکل و یا بتادین استفاده نکنید چراکه به شدت منجر به خشک شدن پوست و آسیب به آن خواهند شد، به علاوه اینکه بتادین و الکل روند پیشرفت و بهبود زخم را به تعویق خواهند انداخت.

عوارض پیریسنگ لب
عوارض پیریسنگ لب

محققان انجمن دندانپزشکی آمریکا نسبت به خطرات بالقوه سوراخ کردن‌های دهانی هشدار داده‌اند.

با تمام این مطالب آیا واقعا انجام پیرسینگ به این همه خطرش می ارزد؟

 

 

 

 

 

درباره نویسنده

موفق خواهم شد نه فورا ... ولی حتما ...

مقالات مرتبط

نگارش یک پاسخ

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *