ماده مخدر ماشروم چیست؟

ماده مخدر ماشروم چیست؟

ماشروم

بیش از ۱۸۰ نوع قارچ وجود دارد که حاوی مواد شیمیایی سیلوسایبین یا سیلوسین هستند. ماشروم های روانگردان مانند پیوت (peyote) در قرن های گذشته در ادبیات بومی استفاده شده اند. هم سیلوسایبین و هم سیلوسین می توانند به صورت مصنوعی در آزمایشگاه نیز تولید شوند. گزارش هایی مبنی بر اینکه سیلوسایبین در خیابان ها خریداری می شود در واقع می تواند گونه های دیگر قارچ با LSD باشد.

نام های رایج یا نام های خیابانی: مجیک ماشروم، ماشروم، ماشروم های مقدس، شروم ها، لیتل اسموک، عشق ارغوانی

روشهای استفاده از ماشروم

ماشروم ها به صورت خوراکی مصرف میشوند و ممکن است به صورت چای تهیه یا به غذاهای دیگر اضافه شوند. ماشروم ها میتوانند به صورت تازه یا خشک شده مصرف شوند. سیلوسایبین طعم تلخ و ناخوشایندی دارد.

“ماشروم ها” دارای ساقه های طولانی و بلندی هستند که ممکن است سفید یا قهوه ای با چتری با لکه های تیره در زیر آن باشند. ماشروم های خشک شده معمولا به رنگ قهوه ای سرخ مایل به قرمز با قسمتهایی به رنگ سفید هستند.

دوز معمول ماشروم سیلوسایبین چه مقدار است؟

ماشروم های خشک شده حاوی ۰٫۲ تا ۰٫۴ درصد سیلوسایبین و تنها مقدار کمی سیلوسین هستند. دوز معمولی سیلوسایبین ۱۰ تا ۵۰ میلی گرم (حدود ۲۰ تا ۳۰ گرم ماشروم تازه یا ۱ تا ۲٫۵ گرم پودر ماشروم خشک شده) با حداکثر مدت اثر ۱ تا ۲ ساعت و حدود ۶ ساعت می باشد. با این حال، دوز و اثرات می توانند به طور قابل توجهی بسته به نوع ماشروم، روش آماده سازی و تحمل فرد متفاوت باشند.

اثرات مصرف “ماشروم ها”

اثرات سیلوسایبین شبیه به دیگر روانگردان ها مانند مسکالین از پیوت گرفته تا LSD می باشند. واکنش روانشناختی استفاده از سیلوسایبین شامل توهمات بصری و شنوایی و ناتوانی در تشخیص تخیل از واقعیت است. واکنش های هراس و روان درمانی نیز ممکن است رخ دهند، به ویژه اگر سیلوسایبین در دوزهای بالا مصرف شود.
روانگردان ها که در عمل ماده شیمیایی مغزی سروتونین تداخل ایجاد میکنند، ممکن است موارد زیر را تغییر دهند:

خلق و خوی
ادراک حسی
خواب
گرسنگی
دمای بدن
رفتار جنسی
کنترل عضله

اثرات فیزیکی

ماشروم های روانگردان ممکن است شامل احساس تهوع، استفراغ، ضعف عضلانی، سردرگمی، و عدم هماهنگی بدن باشند. استفاده ترکیبی با مواد دیگر مانند الکل و ماری جوانا می تواند باعث افزایش یا بدتر شدن همه این اثرات شود.

سایر اثرات مواد مخدر روانگردان عبارتند از:

احساسات شدید و تجربیات حسی
تغییرات در درک زمان (مثلا گذر آرام زمان)
افزایش فشار خون، میزان تنفس یا دمای بدن
کاهش اشتها
خشکی دهان
مشکلات خواب
احساسات درهم (مانند ” دیدن “صداها” یا شنیدن “رنگ ها”)
کمرویی کمتر
افزایش تعریق
هراس
احساسات آرامش و یا جدا شدن از خود یا محیط
حرکات غیر هماهنگ
پارانویا (بدگمانی) – بی اعتمادی شدید و ناعادلانه به دیگران
روان پریشی- اختلال تفکر و جدا شدن از واقعیت
دوزهای بالای سیلوسایبین، مثلا مصرف بیش از حد آن، در مدت زمان طولانی می تواند منجر به عوارض شدید عصبی شود. ممکن است اتفاق خاصی رخ دهد که ممکن است شامل وحشت، پارانویا، روان پریشی، تصورات ترسناک (“سفر وحشتناک”) و به ندرت مرگ باشد.

سوء مصرف ماشروم های در صورتی که قارچ سمی سهوا به جای ماشروم سیلوسایبین مصرف شود، می تواند منجر به سمیت یا مرگ نیز شود. اگر چند ساعت پس از مصرف ماشروم، استفراغ، اسهال یا گرفتگی شکم شروع شد، احتمال مسمومیت با ماشروم های سمی باید در نظر گرفته شود.

تحمل استفاده از سیلوسایبین گزارش شده است که به این معنی است که یک فرد نیاز به افزایش دوز بیشتر برای دریافت همان اثر روانگردان است. توهماتی شبیه توهماتی که در بعضی افراد بعد از استفاده از LSD اتفاق می افتد با مصرف ماشروم نیز گزارش شده است.

چقدر طول می کشد ماشروم در بدن شما بماند؟

روانگردان های رایج با آزمایشات مواد مخدر استاندارد مشخص نمیشوند. در صورت درخواست توسط مقامات قانونی یا پرسنل پزشکی، امکان انجام آزمایشات آزمایشگاهی وجود دارد که می توانند هر گونه دارو یا متابولیت، از جمله سیلوسایبین را از طریق تکنیک های پیشرفته شناسایی کنند.

هنگامی که از طریق ادرار آزمایش انجام میگیرد، مزیلوسین متابولیسم قارچ سیلوسایبین می تواند تا ۳ روز در بدن شما باقی بماند. با این حال، میزان متابولیسم، سن، وزن، شرایط پزشکی، تحمل دارو، داروهای دیگر یا داروهای استفاده شده، و pH ادرار هر فرد ممکن است بر دوره های تشخیص واقعی تاثیر گذار باشند.

میزان استفاده از قارچ های روانگردان

بر اساس تحقیقات ملی SAMHSA در مورد بررسی میزان استفاده و بهداشت مواد مخدر (NSDUH)، ۱٫۲ میلیون نفر یا کمتر از ۱٪ از جمعیت گزارش کرده اند که در ماه قبل از تحقیق، از روانگردان استفاده کرده اند رقمی که از سال ۲۰۰۲ ثابت باقی مانده است. استفاده ماده روانگردان در ماه گذشته، در میان مردان نسبت به زنان بیشتر بود (۷۴۸۰۰۰ در مقابل ۴۲۶۰۰۰). در سال ۲۰۱۴، ۹۳۶۰۰۰ نفر در سن ۱۲ سالگی و یا بیشتر بودند که برای اولین بار در سال گذشته از روانگردان ها استفاده کردند. روانگردان ها نه تنها شامل قارچ سیلوسایبین هستند، بلکه شامل سایر داروهای روانگردان مانند ال اس دی، ام دی ام ای (اکستازی، مولی) و پیوت نیز می باشند. به طور خاص، دانشجویان کالج ممکن است ماشروم ها را به منظور مصرف ماده مخدر انتخاب کنند.

 

دیگر مطالب:

روش تشخیص افراد سیگاری
چگونه قلیان را ترک کنیم؟
ترک سیگار به روش ساده

 

درباره نویسنده

موفق خواهم شد نه فورا ... ولی حتما ...

مقالات مرتبط

2 دیدگاه

  1. بازتاب: چگونه قلیان را ترک کنیم؟ - لوکالفا

  2. بازتاب: ترک سیگار به روش ساده - لوکالفا

نگارش یک پاسخ

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *