متولدان مرداد ۹۵ به بعد واکسن فلج اطفال تزریق کنند

متولدان مرداد ۹۵ به بعد واکسن فلج اطفال تزریق کنند

واکسن فلج اطفال در چه شهرهایی زده می‌شود

متولدان مرداد ۹۵ به بعد واکسن فلج اطفال تزریق کنند

رئیس مرکز مدیریت بیماری‌های واگیر وزارت بهداشت گفت: شرایطی فراهم شده تا کودکانی که متولد مرداد سال ۹۵ به بعد هستند و واکسن تزریقی فلج اطفال را نتوانسته اند دریافت کنند، یک نوبت واکسن تزریقی فلج اطفال را تزریق کنند.

به گزارش ایرنا، محمد مهدی گویا روز سه شنبه درباره تزریق واکسن فلج اطفال افزود: تزریق واکسن فلج اطفال یک واکسیناسیون تکمیلی است.

تزریق این واکسن برای تمام کودکان دنیا که واکسن خوراکی فلج اطفال را استفاده می‌کنند در حداقل یک نوبت ضروری است.

واکسن فلج اطفال
واکسن فلج اطفال

رئیس مرکز مدیریت بیماری‌های واگیر وزارت بهداشت ادامه داد:

واکسیناسیون تزریقی فلج اطفال از سال ۱۳۹۴ در تمام دنیا یکی از واکسن‌های مهم برای کودکان زیر ۵ سال بوده و از آن سال تاکنون، تزریق این واکسن به همراه واکسن خوراکی فلج اطفال در تمام دنیا و کشور ایران در حال انجام است.

گویا با اشاره به وقفه ایجاد شده در واکسیناسیون تزریقی فلج اطفال در تمام کشورهای دنیا، بیان کرد: به دلیل مشکلات ایجاد شده در تامین واکسن تزریقی فلج اطفال در سال ۹۵ و وقفه بیش از یک ساله برای تزریق این واکسن، هیچ یک از کودکان متولد شده در دنیا در این بازه زمانی نتوانستند این واکسن را در ۴ ماهگی دریافت کنند و به همین دلیل در حال حاضر که واکسن در دسترس است کودکانی که در این بازه زمانی واکسن تزریقی فلج اطفال را دریافت نکردند، واکسینه خواهند شد و این علاوه بر واکسیناسیون کودکانی است که الان به ۴ ماهگی خواهند رسید.

وی اظهار داشت: تزریق واکسن فلج اطفال برای این دسته از کودکان به صورت مرحله‌ای انجام خواهد شد. در مرحله اول کودکان متولد شده از مرداد ماه ۹۵ تاکنون در ۹ استان کشور و در مرحله دوم کودکان سایر استان‌ها که واکسن تزریقی فلج اطفال را دریافت نکرده‌اند، این واکسن را دریافت خواهند کرد و علاوه بر آن، سایر کودکانی که به سن ۴ ماهگی خواهند رسید در کنار واکسن خوراکی فلج اطفال، واکسن تزریقی آن را از طریق مراکز بهداشتی و درمانی دریافت می‌کنند.

 

 

 

 

درباره نویسنده

موفق خواهم شد نه فورا ... ولی حتما ...

مقالات مرتبط

نگارش یک پاسخ

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *