مشخصات پوشک مناسب برای کودکمان

مشخصات پوشک مناسب برای کودکمان

پوشک مناسب

چیزی که قرار است تا دو سه سال ۲۴ ساعته به بچه شما وصل باشد، حتما چیز مهمی است؛
یک پوشک نامناسب ممکن است موجب انحراف پاهای کودک، عفونت ادراری، حساسیت پوستی و بیماری های جدی تری شود، پس انتخاب پوشک را دست کم نگیرید.
یکی گران است، یکی پس می دهد، یکی گلوله می شود، یکی روی ران بچه خط می اندازد و یکی دیگر که هیچ کدام از این مشکلات را ندارد در شهر شما پیدا نمی شود! مهم این است پوشکی را انتخاب کنید که کمترین معایب و بیشترین فواید را داشته باشد.

 

پوشک مناسب
پوشک مناسب

 

یک پوشک خوب باید…

بلند باشد

به خصوص ۶ ماه اول که غذای کودک فقط شیر است، مدفوع آبکی او به احتمال زیاد از پشت بیرون میزند. برای این که مجبور نباشید هر بار تا گردن کودک را بشویید، یک پوشک با پشتی بلند انتخاب کنید. میتوانید بعدا ز ۶ ماهگی نوع پوشک را عوض کنید.

ارزان باشد

این فاکتور را دست کم نگیرید. با یک محاسبه سرانگشتی، شما برای هر ماه تقریبا دو بسته کامل پوشک لازم دارید و این ماجرا تا ۲ یا ۳ سالگی کودکتان ادامه دارد. شما که نمیخواهید همه پول هایتان را پای پوشک بدهید؟!

جذب خوبی داشته باشد

پوشکی که خوب جذب نکند، پس میدهد یا گلوله گلوله می شود. پوشک های دارای لایه جاذب رطوبت در داخل و سطح پوشک، بهترین گزینه اند.

ظریف باشد

ظریف بودن پوشک فقط به این درد نمیخورد که حجم توده زیر شلوار را کم کند. یک پوشک بزرگ و پهن ممکن است پای کودک را کج کند و روی راه رفتن او هم اثر بگذارد. پوشک باید هم قطر کمی داشته باشد و هم فاصله ای بیشتر از ۴ انگشت بین دو پای کودک ایجاد نکندک

لایه رویی اش کتان باشد

پوشک هایی که لایه ن رویی آنها پلاستیک است، امکان تبادل هوا با بیرون را ندارند و بنابراین پای کودک خیلی زود دچار سوختگی می شود. در بین مارک های ایرانی تنها چند تا کتان هستند، اما پوشک های خارجی همگی کتانی هستند.

یک پوشک خوب نباید…

با کمی امتحان میتوانید یک پوشک مناسب برای کودک تان پیدا کنید. هنگام آزمایش کردن پوشک های مختلف، حواستان به این چیزها باشد. یک پوشک خوب نباید این نشانه ها را داشته باشد:

روی ران بچه جا بیندازد.
گلوله شود یا پنبه هایش از هم باز شوند.
از طرفین یا از پشت پس بدهد.
با هر بار ادرار بوی ناجور بدهد.
عطری و کرم دار باشد. (به خصوص برای دخترها)
کریستالهای رطوبت گیر آن از داخل پوشک بیرون بیاید و به پای کودک بچسبد.
بین دو پای کودک بیشتر از ۴ انگشت فاصله بیندازد.
پلاستیکی باشد.
چسبهایش به راحتی کنده نشوند.

 

درباره نویسنده

موفق خواهم شد نه فورا ... ولی حتما ...

مقالات مرتبط

نگارش یک پاسخ

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *