نحوه دریافت و ثبت نام ارز دانشجویی

نحوه دریافت و ثبت نام ارز دانشجویی

نحوه دریافت ارز دانشجویی

دانشجویان متقاضی دریافت ارز دانشجویی باید مراحل زیر را پشت سر بگذارند:

۱- ثبت نام:

اولین قدم برای دریافت ارز دانشجویی ثبت نام در سامانه اختصاصی دریافت ارز دانشجویی (نشا) و تشکیل پرونده است. پس از ثبت نام شما به صورت الکترونیکی، شماره پرونده، نام کاربری و گذرواژه حساب کاربری به شما ارایه می شود که باید حتما این اطلاعات را نزد خود نگهدارید.

شرایط مورد نیاز برای ثبت نام در سامانه نشا

١‑ داشتن مدرک کارشناسی یا کارشناسی ارشد از یکی از دانشگاه های مورد تایید وزارت علوم، تحقیقات وفناوری.فهرست دانشگاه های مورد تایید را از اینجا ببینید.

تذکر :

معافیت تحصیلی برای هر مقطع تحصیلی فقط یک بار صادر می شود و متقاضیان برای نوبت بعدی دریافت ارز دانشجویی می بایست در مقطع بالاتری از آخرین مدرک تحصیلی خود اقدام کنند.

٢‑ کسب حد نصاب یکی از آزمون های زبان خارجی مورد قبول وزارت علوم، تحقیقات و فناوری:

MSRT(MCHE)=۴۰

TOLIMO=۴۴۰

IELTS=۵

TOEFL/PBT=۴۴۰

TOEFL/IBT=۴۵

٣‑ دارا بودن اصل پذیرش (قطعی و غیر مشروط) از دانشگاه های خارجی مورد تایید وزارت علوم، تحقیقات و فناوری.

تذکر:

برای متقاضیان ادامه تحصیل در کشورآمریکا، ارایه فرم I-۲۰ الزامی است.

نکات مهم

پرداخت کلیه هزینه های ریالی و ارزی مربوط به درخواست بر عهده متقاضی است و وزارت علوم، تحقیقات و فناوری تعهدی در این زمینه نخواهد داشت.

مدت استفاده از تسهیلات برای ادامه تحصیل در مقطع کارشناسی ارشد حداکثر ٣ سال و در مقطع دکتری حداکثر ۵ سال است.

کلیه متقاضیان ادامه تحصیل در خارج از کشور و دانشجویان شاغل به تحصیل در خارج از کشور جهت استفاده از هرگونه خدمات دانشجویی و تسهیلات غیر ارزی ملزم به ثبت نام در سایت نشا هستند. خدمات به جز دریافت ارز عبارتند از: معرفی به سازمان وظیفه عمومی ناجا جهت اخذ معافیت تحصیلی برای طول مدت دوره با رعایت مقررات نظام وظیفه، به تعویق انداختن تعهدات مربوط به استفاده از تحصیل رایگان تا پایان دوره، اطلاع رسانی و ارایه خدمات مشاوره ای در خصوص وضعیت تحصیلی در دانشگاه های کشورهای مختلف.

مدارک مورد نیاز برای ثبت نام در نشا

تصویر اصل پذیرش از کشور محل تحصیل.

نکته: برای کشور آمریکا فرم I-۲۰ الزامی است.

تصویر نمره زبان

تصویر گواهی فارغ التحصیلی (نامه دانشگاه به سازمان وظیفه)

تصویر شناسنامه و کارت ملی

معافیت تحصیلی برای کسانی که قبل از سن مشمولیت از کشور خارج شده و در حال حاضر مشغول به تحصیل اند.

اگر بعد از فرجه شش ماهه فارغ التحصیلی مراجعه می کنید باید تصویر دفترچه اعزام به خدمت را نیز ارایه دهید و کسانی که در حین خدمت هستند باید نامه هایی از یگان خدمتی خود اخذ و ضمیمه مدارک کنند.

مدارک مورد نیاز ثبت نام ارز دانشجویی

تصویر دیپلم و پیش دانشگاهی

ریزنمرات دانشگاه

گواهی اشتغال به تحصیل که به نمایندگی جمهوری اسلامی ایران رسیده باشد.

تصویر تمام صفحات گذرنامه

تصویر برگ اقامت دانشجویی

تصویر شناسنامه و کارت ملی

۲- ورود به سایت:

با اطلاعات داده شده وارد سامانه نشا و پروفایل شخصی خود شوید و از منوی مدیریت درخواست ها، گزینه ثبت درخواست نامه معرفی به بانک را انتخاب کنید. سپس به تکمیل فرم مربوطه مشغول شوید تا اطلاعات شما جهت صدورِ نامه معرفی به بانک برای دریافت ارز دانشجویی تکمیل شود. برای ثبت نام و دریافت نامه نیازی نیست به این اداره مراجعه کنید و باید منتظر پاسخ کارشناسان بمانید. پس از ثبت درخواست باید درخواست خود را در لیست ببینید که در وضعیت انتظار قرار دارد.

معرفی نامه به بانک برای دریافت ارز دولتی دانشجویی چیست؟

در این نامه شما به عنوان دانشجوی مورد تایید وزارت علوم و یا بهداشت معرفی می شوید که برای بازه مشخصی از سنوات مجاز تحصیلی تان می توانید از بانک های مشخصی ارزهای دولتی بگیرید. وزارت علوم و بهداشت در این نامه، گواهی اشتغال به تحصیل شما را تایید و مدت زمان استفاده شما از ارز دولتی را تعیین می کند. اگر در گواهی اشتغال به تحصیل ترم کنونی شما، ۳ ماه اشتغال به تحصیل تایید شود می توانید با در دست داشتن معرفی نامه به بانک و مراجعه به بانک در طول مدت این بازه ۳ ماهه ارز دولتی بگیرید.

۳- تایید درخواست:

در خواست شما توسط کارشناسان و پس از ثبت درخواست و قبل از تاریخ انتخابی شما در زمان ثبت نام، مورد بررسی قرار می گیرد و نتیجه از طریق ایمیل و پیامک به اطلاع شما می رسد. در پروفایل دانشجو در سامانه نشا در بخش لیست درخواست ها از تایید و یا رد درخواست مطلع شوید. در صورت تایید از همین بخش کد رهگیری را مشاهده و چاپ کنید و به بانک بروید. اگر درخواست شما تایید نشد می توانید پس از ویرایش و برطرف کردن خطای احتمالی، درخواست خود را دوباره به جریان بیندازید.

۴- پرداخت هزینه:

قبل از مراجعه برای دریافت ارز باید مبلغ ۳۴ هزار تومان به صورت اینترنتی و از طریق درگاه بانکی موجود در سامانه پرداخت شود.

تذکر: در صورتی که پرداخت را از طریق شعبه و به صورت دستی انجام دهید به هیچ عنوان مورد قبول نیست و سازمان هیچ مسوولیتی را در قبال آن نمی پذیرد.

۵- مراجعه به بانک:

با کد رهگیری و مراجعه به یکی از شعب منتخب بانک تجارت یا بانک سامان می توان نسبت به تهیه ارز دانشجویی اقدام کرد. یکی از اقوام نزدیک مانند پدر، مادر، برادر و خواهر متقاضی با در دست داشتن مدرک شناسایی معتبر و اصل گواهی اشتغال به تحصیل متقاضی نیز می تواند ارز را دریافت کند.

تسهیلات غیر ارزی دانشجویی

علاوه بر ارز دانشجویی برای حمایت از این قشر دولت اقدام به ارایه تسهیلات غیر ارزی نیز کرده است که در اینجا به شرایط مورد نیاز و نحوه دریافت آن می پردازیم:

شرایط استفاده از تسهیلات غیر ارزی دانشجویی

تحصیل در دانشگاه مورد تایید وزارت علوم تحقیقات و فناوری

ارایه گواهی اشتغال به تحصیل جدید (به تاریخ روز) با تایید نمایندگی جمهوری اسلامی ایران در خارج از کشور.

ارایه ریز نمرات سال های گذشته.

روشن بودن وضعیت نظام وظیفه (داشتن کارت پایان خدمت، داشتن کارت معافیت دایم، داشتن معافیت تحصیلی برای تحصیل در خارج از کشور) و ضمیمه کردن کارت پایان خدمت، کارت معافیت دایم یا نامه معافیت تحصیلی

موارد تسهیلات غیر ارزی دانشجویی

١‑ استفاده از تخفیف هواپیمایی یک بار در سال (فقط ایران ایر)

٢‑ معافیت از پرداخت عوارض خروج از کشور.

تذکر: در سال دو نوبت می توانند از معافیت استفاده کنند به شرط آنکه فاصله دو ورود به کشور بیش از سه ماه باشد.

٣‑ عدم پرداخت مبلغ صدور گذرنامه (تسهیلات دانشجویی شامل همسر و فرزند دانشجو نیز هست)

۴‑ صدور گواهی اشتغال به تحصیل

مدارک مورد نیاز: گواهی اشتغال به تحصیل و ریز نمرات به تایید نمایندگی ایران در خارج از کشور

نکته: جهت صدور گواهی اشتغال به تحصیل برای اداره راهنمایی رانندگی حضور شخص به همراه گذرنامه و یک قطعه عکس الزامی است.

۵‑ اعلام فراغت از تحصیل به سازمان وظیفه عمومی

مدارک مورد نیاز:

گواهی ارزشیابی مدرک تحصیلی از اداره کل دانش آموختگان

تذکر: حضور مشمول به همراه گذرنامه الزامی است.

۶‑ اعلام انصراف از تحصیل

مدارک مورد نیاز:

نامه از دانشگاه محل تحصیل که اعلام انصراف دانشجو را تایید کرده باشد، حضور شخص دانشجو به همراه گذرنامه، درخواست اعلام انصراف از تحصیل به اداره کل بورس و امور دانشجویان خارج

زمان و مکان مراجعه

متقاضیان پس ار تکمیل مدارک و تایید آن از سوی کارشناسان باید پس از ٧ روز کاری با اصل مدارک ارسالی به سازمان امور دانشجویان ‑ اداره اعزام با هزینه شخصی و اداره تسهیلات مراجعه کنند.

تعهد متقاضی قبل از شروع ثبت نام

اینجانب متعهد می شوم پس از اعزام به کشور محل تحصیل، هر شش ماه یک بار، نسبت به ارسال گواهی اشتغال به تحصیل مورد تایید نمایندگی های جمهوری اسلامی ایران به اداره کل بورس و امور دانشجویان خارج اقدام می کنم و در صورت عدم ارایه هیچ گونه ادعایی نسبت به ارایه خدمات از سوی آن اداره محترم نخواهم داشت.

درباره نویسنده

هر لحظه را زندگی کن...

مقالات مرتبط

نگارش یک پاسخ

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *