نکات مهم در خرید لوستر مناسب با دکوراسیون داخلی منزل

نکات مهم در خرید لوستر مناسب با دکوراسیون داخلی منزل

خرید لوستر مناسب

لوستر جزو وسایلی است که علاوه بر زیباسازی و نورپردازی، دکوراسیون خانه شما را هم چشم نوازتر خواهد کرد.
اولین چیزی که برای انتخاب لوستر باید به آن توجه کنید، فضای مورد نظر شماست.
این که وسعت فضای اتاق کم است یا زیاد، سقف آن اتاق بلند است یا کوتاه، آیا اتاق نشیمن شما سقف کاذب و چراغ هالوژن هم دارد یا نه، جزو نکات بسیار مهمی است که برای انتخاب لوستر، حتما باید به آن ها توجه کنید.

 نکات مهم در خرید لوستر مناسب با دکوراسیون داخلی منزل

زیبایی دکوراسیون یک محیط تا حدود زیادی به نورپردازی و سیستم روشنایی بکار رفته در آن بستگی دارد.
این شرایط در تمامی اتاق های خانه حکم فرما است.
به همین دلیل است که باید در زمینه انتخاب لامپ و لوستر مناسب محیط به نکاتی دقت کنیم.

ارتفاع سقف در انتخاب لوستر مناسب

اگر سقفتان کوتاه است نباید از لوستر های آویز استفاده کنید
زیرا سقف شما را کوتاه تر از اندازه واقعی نشان می دهد.
بهتر است از لوسترهای سقفی استفاده کنید، ولی اگر سقف شما بلند است بهتر آن است که از لوستر هایی استفاده کنید که ارتفاع بیشتری دارند تا لوستر شما جلب توجه نموده و در فضا گم نشود.

وسعت فضا خانه در انتخاب لوستر

اگر فضای شما از نظر وسعت کوچک است بهتر است لوستری را انتخاب کنید که از تعداد لامپ کمتری برخوردار باشد،در غیر این صورت مجبور خواهید شد که تعدادی از لامپ های آن را خاموش کنید که تاثیر منفی بر جلوه و زیبایی لوستر شما خواهد گذاشت.

محل استفاده و کاربرد لوستر

اگر لوستر را برای سالن و پذیرایی خود می خواهید طیف وسیعی از محصولات را می توانید انتخاب نمایید.

لوستر مناسب برای اتاق خواب

اگر برای اتاق خواب نیاز به لوستر دارید می باید این نکته را مد نظر قرار دهید که:
معمولا اتاق خواب نیاز به نور زیاد ندارد و بیشتر از لوسترهای کوچکتر و با نور کم که نور را به سمت بالا هدایت می کنند ویا لوستر هایی که دارای حباب مات هستند، تهیه نموده و در کنار آن از آباژور و دیوارکوب استفاده می شود، تا در صورت نیاز نقش مکمل نور را ایفا نمایند.

لوستر مناسب برای آشپزخانه

برای آشپزخانه بهتر است از لوستر های حباب خور استفاده نمایید
تا نور به صورت یکسان به کل فضای شما پخش شود، برای این منظور بیشتر از آویزهای سه شاخه و یا محصولات چوب و فلز استفاده می شود به این دلیل که سرپیچ لامپ مورد استفاده در این محصولات بزرگ بوده و قابلیت نصب لامپ های بزرگ با توان نوردهی بالا را دارند و فضای آشپزخانه شما را به طور کامل روشن می نمایند.

لوستر مناسب برای بالای میز نهار خوری

اگر برای بالای میز نهارخوری در پی لوستری مناسب هستید
می توانید از لوسترهایی با ارتفاع زیاد همانند لوسترهای ریسه ای و یا لوسترهای آویز سه شعله استفاده نمایید
حتی اگر ارتفاع سقف شما کوتاه است.

نحوه چیدمان و رنگ لوازم منزل

اگر در چیدمان منزل شما از المان های مدرن استفاده شده سعی کنید از لوستر های ال ای دی و یا لوستر های مدرن استفاده نمایید،البته برای این منظور می توانید از لوستر های شاخه ای جدید نیز استفاده نماید. حال اگر منزل خود را به شکل سنتی مزین نموده اید از خرید لوستر های چوبی و فلزی دوری کنید. پیشنهاد می شود از لوسترهای کریستالی و بلور استفاده نمایید تا هارمونی منزل شما دچار مشکل نشود. اگر فضای شما زوایای زیادی دارد یا اشبابی که در آن استفاده شده پر از زاویه است، بهتر است از یک لوستر گرد و بدون زاویه برای تلطیف این فضا استفاده کنید .درصورتی که سقف اتاق نشیمن شما گچ بری و تزئینات دارد بهترین گزینه برای انتخاب لوستر، یک لوستر ساده و بدون شلوغی است زیرا انتخاب یک لوستر شلوغ در کنار تزئینات سقف باعث شلوغ به نظر رسیدن سقف اتاق می شود.

انتخاب رنگ نور لوستر

رنگ لوستر خود را به نحوی انتخاب نمایید که ترجیحا با انواع و اقسام چیدمان ها مطابقت داشته باشد،زیرا ممکن است لوستر را چندین سال مورد استفاده قرار دهید.رنگ لامپ هایی را نیز که برای لوستر خود انتخاب می کنید اهمیت زیادی دارند،سعی کنید از ترکیب لامپ های آفتابی و مهتابی استفاده کنید تا نور محیط چشمتان را اذیت نکند و رنگ لوازم منزل شما را تحت تاثیر قرار ندهد.

مقدار نور مورد نیاز برای محیط

با توجه به افزایش بهای برق مصرفی،در دکوراسیون های جدید سعی می شود از نورهای مخفی و چراغ های ال ای دی سقفی که از مصرف انرژی پایین تری برخوردارند، به عنوان منبع اصلی نور استفاده شود و لوستر فقط جنبه زیبایی داشته و معمولا به هنگام مراسم و مهمانی ها از آن استفاده شود.

حال اگر تنها منبع نور شما لوستر است، باید دقت عمل بیشتری به خرج داده و محصولی را انتخاب نمایید که نور شما را به طور کامل تامین نماید و در عین حال از نظر ابعاد با دکوراسیون شما هماهنگ باشد، زیرا اگر لوستر شما برای فضای منزل شما بزرگ باشد، تعادل محل شما را به هم خواهد زد و اگر کوچک باشد در فضای شما کمرنگ دیده می شود. پس اگر فضای کوچکی دارید و نیاز به نور زیاد از لوستری استفاده کنید که از ابعاد کوچکتر و تعداد لامپ بیشتری بهره ببرد و نه یک لوستر بزرگتر.

 

درباره نویسنده

موفق خواهم شد نه فورا ... ولی حتما ...

مقالات مرتبط

نگارش یک پاسخ

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *