چگونه ترک محصولات چرم طبیعی را ترمیم کنیم

چگونه ترک محصولات چرم طبیعی را ترمیم کنیم

چگونه ترک محصولات چرم طبیعی را ترمیم کنیم

مواد ترمیم کننده‎ی مخصوص چرم به گونه‎ای طراحی شده‎اند که به خوبی جذب چرم شده و تاثیری طبیعی بر روی آن داشته باشند.

امروزه، این مواد در بازار موجود بوده و در دسترس همگان هستند.

لازم به ذکر است که محصولات ترمیم کننده‎ی چرم دارای انواع مختلفی بوده و بسته به عمق آسیب دیدگی می‎توانند مورد استفاده قرار بگیرند

مراحل ترمیم:

تمیز کردن چرم:

بهتر است ابتدا ماده‎ی تمیز کننده‎ی مخصوص چرم را بر روی بخش کوچکی از آن آزمایش نمائید. لازم است روند تمیز کردن چرم با ملایمت کامل انجام شود تا از بروز هر گونه آسیبی جلوگیری گردد. تمیز کردن چرم، کمک می‎کند تا لایه‎های گرد و غبار از روی کالای شما پاک شده و لکه‎ها از آن زدوده شوند. عدم رسیدگی به چرم موجب می‎شود که سطح آن به تدریج خشک و شکننده گردد و آلودگی و گرد و غبار در تمام منافذ چرم رسوخ کند که علاوه بر ایجاد ظاهری ناخوشایند به سلامت آن نیز آسیب می‎زند.

استفاده از مواد ترمیم کننده:

مواد ترمیم کننده‎ی چرم را با انگشت یا با استفاده از یک اسفنج نرم به محل صدمه دیده بمالید.
لازم است دقت نموده و این کار را با حوصله و ظرافت کافی انجام دهید. ممکن است چرم به دلیل آسیب و خشکی زیاد، این مواد را به سرعت جذب نماید. بنابراین، شاید لازم باشد که این کار را چند بار تکرار کنید. پس از اطمینان از کامل شدن روند مزبور، لازم است محل ترمیم شده را کاملاً صاف و یکدست کنید تا با چرم‎های اطراف خود، تضاد قابل توجهی نداشته و طبیعی به نظر برسد.

تکرار کنید:

پس از مدتی می‎توانید دوباره این کار را تکرار نمائید. با توجه به غلظت قابل توجه مواد ترمیم کننده‎ی چرم، نمی‎توان آن را بر روی تمام سطح چرم استفاده نمود. پس از پایان روند ترمیم و خشک شدن مواد، می‎توانید با استفاده از یک واکس معمولی، سطح چرم خود را جلا دهید. با این کار می‎توانید خشکی چرم را از بین برده و عمر آن را طولانی‎تر نمائید. روند واکس زدن را تا جایی ادامه دهید که چرم دیگر آن را جذب نکرده و طبیعی جلوه کند.

توصیه همیشگی ما همان جمله معروف است: پیشگیری بهتر از درمان! سعی کنید با مراقبت های ساده و دائمی از کالای چرم، مانع ترک خوردگی و آسیب جدی به آن شوید. به این ترتیب می توانید تا مدتها با خیال راحت از مزیت ماندگاری محصولات چرم طبیعی و ظاهر فوق العاده آن بهره ببرید.

 

درباره نویسنده

موفق خواهم شد نه فورا ... ولی حتما ...

مقالات مرتبط

نگارش یک پاسخ

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *