کدام ماست مناسب است صنعتی یا سنتی؟

کدام ماست مناسب است صنعتی یا سنتی؟

ماست صنعتی یا سنتی

پروبیوتیک

پروبیوتیک‌ها، میکروارگانیسم‌های زنده‌ای هستند که اگر به اندازه کافی به خوراکی‌ها اضافه شوند، می‌توانند آثار مثبتی روی سلامت ما داشته باشند. مهم‌ترین خاصیت این نوع محصولات، کاهش عوارض عدم‌تحمل لاکتوز است.

یعنی افرادی که نسبت به لاکتوز موجود در شیر حساسیت دارند و با خوردن شیر نفخ می‌کنند و کسانی که به‌سختی می‌توانند لبنیات را هضم کنند یا خیلی زود به مشکلات گوارشی مثل یبوست دچار می‌شوند، با خوردن محصولات پروبیوتیک می‌توانند وضعیت گوارشی‌شان را بهتر کنند.

اما محصولات پروبیوتیک خواص دیگری هم دارند. آنها با سرطان مبارزه و سیستم ایمنی بدن را تقویت می‌کنند، ضدعفونی‌کننده دستگاه گوارشی هستند و با جلوگیری از رشد باکتری‌های عفونت‌زا در بدن، به سلامتی شما کمک کرده و باکتری‌‌های مضر را در بدن سرکوب می‌کنند. همچنین مصرف پروبیوتیک‌ها باعث جذب بیشتر مواد مغذی موجود در مواد غذایی مصرفی‌تان می‌شود.

بدون لاکتوز

لاکتوز نام قند شیر است؛ قندی که البته باعث مشکلات گوارشی خیلی از افراد بعد از خوردن شیر می‌شود و نفخ و اسهال و دل‌پیچه ایجاد می‌کند. لبنیات کم‌لاکتوز یا بدون‌لاکتوز، نوعی از لبنیات است که برای این افراد تهیه می‌شود. این لبنیات در واقع با فرآوری شیرهای معمولی ایجاد می‌شوند و خواص آنها فرقی با خواص لبنیات بکر ندارد. چرا بعضی‌ها به لاکتوز حساسیت دارند؟

معمولا پای وراثت در میان است و گاهی هم مصرف برخی داروها یا جراحی، عفونت‌های گوارشی، بالارفتن سن یا بارداری باعث ایجاد حساسیت به لاکتوز می‌شود. به‌طور طبیعی آنزیم مورد نیاز برای هضم لاکتوز از ابتدای تولد تا پیش از ۵‌سالگی در سیستم گوارشی تولید می‌شود اما برخی افراد پس از این دوره استعداد تولید آن را از دست می‌دهند. چرا لبنیات کم‌لاکتوز در مقایسه با شیرهای معمولی شیرین‌ترند؟

تا وقتی شیر حاوی قند لاکتوز است شیرینی قابل تشخیص ندارد اما وقتی این قند را به‌وسیله آنزیم تجزیه‌‌کننده‌اش می‌شکنند، لاکتوز به واحدهای گلوکز تبدیل و مزه شیرین آن نمایان می‌شود.

لبنیات غنی‌شده

حتما دیده‌اید که روی بسته‌بندی برخی محصولات لبنی نوشته‌شده؛ غنی‌شده با ویتامین D، کلسیم، زینک و… شاید برایتان سوال شود که مگر لبنیات به قدر کافی ویتامین یا املاح ندارند که باید به آنها اضافه شود؟

چرا دارند اما شما برای تأمین ویتامین یا کلسیم بدنتان باید مقدار زیادی شیر یا ماست مصرف کنید درحالی‌که اگر لبنیات غنی‌شده باشند با خوردن یک لیوان از آنها ممکن است نیاز بدن‌تان برآورده شود. دلیل دیگر غنی‌سازی‌، حفظ مقادیر بیشتری از مواد موثر لبنیات است.

ما برای پیشگیری از خطرات میکروبی که مواد لبنی را تهدید می‌کنند، آنها را گرم می‌کنیم یا در کارخانه‌ها لبنیات با فرایند گرم‌کردن پاستوریزه و استریلیزه می‌شوند. در این میان شیر در اثر گرما برخی از ویتامین‌ها و املاح خود را از دست می‌دهد.

برای جبران این کمبودها، شیر را غنی می‌کنند تا نیازهای بدن را بهتر رفع کند. این همان کاری است که در تهیه آبمیوه‌‌های صنعتی هم انجام می‌شود و با افزودن ویتامین‌ها سعی می‌شود خواص میوه را به آبمیوه برگردانند.

هشدار:

مصرف محصولات پروبیوتیک تقریبا برای همه مفید است به‌جز افرادی با بیماری‌های خاص مانند HIV پیشرفته یا نوزادان زیر ۶ماه.

با وجود این همه خاصیت، باکتری‌های پروبیوتیک فقط یک هفته تا ۱۰روز زنده می‌مانند و اگر شما محصولات پروبیوتیکی را بعد از این مدت مصرف کنید، هیچ فرقی با لبنیات معمولی ندارند.

میکروارگانیسم‌های پروبیوتیک در اثر حرارت از بین می‌روند بنابراین آنها را گرم نکنید یا با غذای داغ نخورید.

اگرچه بیشتر، ماست پروبیوتیک را در فروشگاه‌ها می‌بینیم اما در دنیا فرآورده‌های پروبیوتیکی مختلفی تولید می‌شوند. از انواع نوشیدنی‌ پروبیوتیک مثل شیر و آب‌ماست و دوغ گرفته تا پنیر و ماست و بستنی.

فرقی ندارد کدام یک از این محصولات را مصرف می‌کنید. مهم این است که محصول، به اندازه کافی غنی باشد. محصول پروبیوتیکی‌ای مناسب است که در هر میلی‌لیتر یا گرم از آن حداقل یک میلیون باکتری پروبیوتیک وجود داشته باشد. اگر غلظت باکتری‌های پروبیوتیک محصولی کمتر از این باشد، خیلی مفید و کارآمد نخواهد بود.

 

 

 

 

درباره نویسنده

موفق خواهم شد نه فورا ... ولی حتما ...

مقالات مرتبط

نگارش یک پاسخ

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *